Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania

Zależnie od rodzaju i wielkości pomieszczeń, biorąc pod uwagę indywidualne poczucie komfortu cieplnego można wybrać jeden z dwóch proponowanych przez firmę AIRELEC sposobów ogrzewania:

  • Konwektorowe: Rurkowy element grzewczy dla większej skuteczności obudowany aluminiowym radiatorem ogrzewa powietrze, które unosząc się do góry powoduje naturalny ruch, “ciąg” powietrza w obudowie grzejnika i efekt “zasysania” nieogrzanego powietrza dołem. To krążenie ciepłego powietrza, nazywane konwekcją, powoduje szybkie ogrzanie całej objętości pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie było wychłodzone, to elementy wyposażenia (np. meble) osiągną temperaturę pokojową pobierając ciepło z powietrza.

  • Radiatorowe (płytowe): element grzewczy poprzez panel czołowy emituje równomiernie komfortowe ciepło, które ogrzewa elementy wyposażenia, ściany, podłogę w sposób zbliżony do ciepła słonecznego. Powietrze ogrzewa się w tym przypadku od elementów wyposażenia. Komfort cieplny jest osiągany szybciej i przy niższej temperaturze powietrza w porównaniu do systemów, w których powietrze rozprowadza ciepło. Dzięki tym cechom ogrzewanie radiatorowe jest szczególnie polecane dla osób cierpiących na alergie (w minimalnym stopniu powoduje cyrkulację powietrza) oraz na choroby dróg oddechowych (komfort cieplny przy nieprzegrzanym powietrzu). Również, gdy mamy ogrzać adaptowany strych lub wysokie pokoje w tzw. “starym budownictwie” – wybierając ogrzewanie radiatorowe, nie będziemy płacić za ogrzewanie nieużytkowych, dużych przestrzeni pod sufitem. Mniejsze są również straty ciepła związane z wentylacją.